Etimesgut Nöbetçi Eczaneler
Anadolu Gençlik Derneği
futureskids
futureskids
E-Adalet
Umre Kültür
Futures Kıds Prescool Eryaman
Adres: 1. Etap Kutlutaş Villaları 27. Sokak No:76 Eryaman / ANKARA
Telefon : (0312) 280 48 38 Cep : (0542) 280 48 38
Mail: bilgi@gelecegincocuklari.com
Web sitesi : www.futurekidskres.com

Futures Kıds Prescool Eryaman Hakkında
1999 yılından beri Eryaman’da hizmet veren Özge Etüt Merkezi’nin bir uzantısı olarak İngilizce ağırlıklı eğitim veren Future’s Kids Kreş (Geleceğin Çocukları Kreş ve Gündüz Bakım Evi) ile erken çocukluk dönemi için EV OKUL modelinde hizmet veren butik okulumuzu açtık.
                İnanıyoruz ki kreş çağı çocuklar için ihtiyaç büyük kompleks binalar, devasa oyun salonları ve havuzlar, labirent gibi koridorlar değil EV gibi küçük ama temiz, ev sıcaklığında ve evdeki gibi çocukların okulun her yerinde kendini güvende hissedebilecekleri binalara, eğitici ve eğlenceli mekanlara ihtiyaçları vardır. Bunların yanında öğretmenlerin her çocuğun her farklılığını bileceği, her çocuğun gelişimini takip edebileceği ve her çocuğa dokunabileceği mekanlardır ihtiyaç.
                Bu bilinçle ve amaçla Geleceğin Çocuklarını yetiştirmek için buradayız.
 Okulumuz 2-6 yaş arası çocuklar  için bir OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMU’dur.Ayrıca velilerimiz için bir destek merkezidir.Küçük,sıcak ve samimi bir ortama sahiptir.Yalnızca sabah gelinip,akşam gidilen,oyun oynanan veya yemek ve bakıcılık hizmeti verilen bir yer değildir.
                Okulumuzda az sayıda çocuğumuza İNGİLİZCE ağırlıklı,akıllı tahta ve bilgisayar destekli olarak çağın ve geleceğin gerektirdiği akademik,sosyal,kültürel ve bilişsel eğitimler verilir.Temel olarak bilgiyi değil,bilgiye nasıl ulaşılacağını öğretiriz.İşlerini kendileri yapmaları için sadece destek ve klavuz oluruz.
                Okulumuzda haftanın 2 günü tam gün İngilizce eğitimi ile çocuklarımızın İngilizce temelleri daha sağlam atılmış olur. Hafta sonları İngilizce oyun grupları ile hem İngilizce öğreniyoruz,hem faaliyet yapıyoruz hem de eğleniyoruz.Küçük yaşta İngilizceyi anaokulunda öğrenmeye başlayan çocuklar anadilini daha iyi anlayacak,tek dil bilen ve bundan dolayı sadece kendi diline ve kültürüne önem veren çocuklara göre daha geniş bir kültür anlayışına sahip olacaklardır.Yabancı bir dil öğrenmek onun diğer insanlara karşı daha toleranslı davranmasını sağlayacağı gibi ilerleyen zamanlarda uluslar arası kültürleri anlamasına da katkıda bulunacaktır.Erken yaşta İngilizce öğrenimi,çocuğun okulda İngilizce derslerinde başarılı olmasına yardım edeceği gibi çocuğun dil öğrenmekten zevk almasını ve iyi vakit geçirmesini sağlayacaktır.
                Okulumuzda dış mekan gezilerine özel önem veririz.Sinema,tiyatro ve müze gezilerine elbette gideriz.Ama bunun dışında günlük hayatta kullandığımız ürünlerin veya faydalandığımız hizmetlerin nasıl olduğunu öğrenmek için de fabrika,pastane,terzi,market vb.yerlere de  geziler düzenleyerek konularımızı işler ve günlük yaşama dair bilgiler edinmelerini sağlarız.
                Okulumuzda bayram ve özel günleri yerinde kutlamayı tercih ederiz.Bunları öğrenmek için bu günleri en iyi fırsat olarak değerlendiririz.Hava şartlarının kötü olmaması halinde okul çevresinde küçük geziler düzenler,temiz hava alır ve çevremizi tanırız.
                Öğrencilerimizin kültürel,sanatsal ve spor yeteneklerini ortaya çıkartmak için her alanda çalışmalar yaparız.Anlaşmalı olduğumuz SMILE KIDS GYM’de jimnastik yaparız.Buz patenine gideriz,müzik ve orf çalışmaları yaparız.Çeşitli materyallerle sanatsal faaliyetler yaparız.
                Geleceğin çocukları kültürel,sanatsal,sportif ve akademik olarak çağın ve geleceğin gereklerine aşina ve bunlardan bazılarını iyi derecede yapabilen,kendine güvenli,çevresine saygılı,Atatürk bilinci ve sevgisi olan nesiller yetiştirir.

FutureS Kıds Prescool Eryaman
Telefon: 0312 280 48 38
Adres: 1. Etap Kutlutaş Villaları 27. Sokak No:76 Eryaman / ANKARA