Etimesgut Nöbetçi Eczaneler
Anadolu Gençlik Derneği
futureskids
futureskids
E-Adalet
Umre Kültür
ETİMESGUT BAYRAMA HAZIR

Etimesgut Belediyesi, Kurban Bayramı tedbirlerini aldı. 8 noktada kurban kesimi yapılacak. Belediye, Yeşilova Mahallesi’ne kurduğu modern kesim noktasında vatandaşlara yardımcı olacak.

Etimesgut Belediyesi Kurban Bayramı öncesi tüm tedbirlerini aldı
ETİMESGUT BAYRAMA HAZIR
Etimesgut Belediyesi, Kurban Bayramı tedbirlerini aldı. 8 noktada kurban kesimi yapılacak. Belediye, Yeşilova Mahallesi’ne kurduğu modern kesim noktasında vatandaşlara yardımcı olacak. Sağlık, Temizlik, Zabıta ve veteriner ekipleri bayram boyunca da görev yapacak. Etimesgutlular, 0 546 265 05 50 nolu alo kurban hattından her türlü istek, öneri ve şikayetlerini iletebilecekler.
Kurban bayramı yaklaşırken kurban satış noktalarında hareketlilik arttı. Vatandaşlar çadır çadır gezerek en ucuz kurbanı almanın hesabını yaparken, satıcılar da kurbanlıklarını en yüksek fiyata satıp memleketlerine dönmeyi planlıyor. Etimesgut Belediyesi hem vatandaşların hem de satıcıların mağdur olmaması için yoğun çalışıyor.
EKİPLER İŞ BAŞINDA
Zabıta ekipleri huzur ve güvenliği sağlarken, Veteriner İşleri Müdürlüğü, kurbanlıkların kurban vasıflarını taşıyıp taşımadıklarını kontrol ediyor. Sağlık Raporu, Menşe-i Kağıdı olmayan kurbanlıklarla hamile kurbanlıkların satışına izin verilmiyor. Temizlik ekipleri de ilaçlama ve temizlik işlemi gerçekleştiriyor. Kurbanlık hayvanlara yem ve su dağıtımı düzenli olarak yapılıyor.
KESİM NOKTALARI
Etimesgut Belediyesi, belirlenen 8 kesim kesim noktası dışında kurban kesimine izin vermeyecek. Etimesgut’taki kurban kesim noktaları şunlar: Yeşilova Mahallesi Kurban Satış ve Kesimyeri, Eryaman 1. Etap Kapalı Pazaryeri, Eryaman Köyiçi Pazaryeri, Süvari Mahallesi Pazaryeri,  Elvankent Kapalı Pazaryeri, Alsancak Mahallesi Pazaryeri, Topçu Mahallesi Pazaryeri, Atayurt Mahallesi Kapalı Pazaryeri.
KURBAN SAYISI AZALDI
Türkiye’nin bütün kurban pazarlarlarında olduğu gibi Etimesgut Belediyesi kurban pazarındaki kurban sayısında azalma dikkat çekiyor. Geçen yıl Etimesgut’a 350 çadır kurulurken bu rakam bu yıl 200 olarak gerçekleşti. Gelen kurban sayısında da yarı yarıya bir azalma olduğu belirtiliyor. Etimesgut kurban pazarında bu yıl yaklaşık 10 bin büyükbaş ve küçükbaş kurbanlığın satılması öngörülüyor.

07.09.2016