Etimesgut Nöbetçi Eczaneler
Anadolu Gençlik Derneği
futureskids
futureskids
E-Adalet
Umre Kültür
Anadolu Gençlik Derneği Siyer-i Nebi Yarışması Düzenliyor

Anadolu Gençlik Derneği Etimesgut Temsilcisi Faruk Karaman, "Her sene olduğu gibi bu senede Anadolu Gençlik Derneğimiz Siyer-i Nebi yarışması düzenliyor, Etimesgut Temsilcliği olarak tüm Lise ve Ortaoku öğrencisi kardeşlerimzi yarışmamıza katılmaya davet ediyorum." dedi.

Etimesgut ilçe yarışma ödülleri şöyle: 

  Lise Bay Lise Bayan Ortaokul Bay Ortaokul Bayan
İlçe 1. 1 Tam Altın 1 Tam Altın 1 Yarım Altın 1 Yarım Altın
İlçe 2. 1 Yarım Altın 1 Yarım Altın 1 Çeyrek Altın 1 Çeyrek Altın
İlçe 3. 1 Çeyrek Altın 1 Çeyrek Altın 1 Gram Altın 1 Gram Altın

Ayrıca her kategoride ilk 10 a giren öğrencilere Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın Davam kitabı hediye edilecek.

 

Türkiye geneli dereceye giren öğrencilerin ödülleri ise şöyle:

Lise Türkiye geneli ödülleri Ortaokul Türkiye geneli ödülleri

 

YARIŞMAYI NİÇİN YAPIYORUZ?

“Bir çiçekle bahar gelmez ama her bahar bir çiçekle başlar.”

Her genç yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçektir. Bizim için susuz ve ekilmemiş topraklardaki hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir ve baharı başlatacak çiçeğin tohumunu atmak vazifesi bizlerindir.

Fidanlar erken yaşlarda eğilirler, şekil alırlar. Gençlerimiz de Lise çağlarında şekillenirler ve aldıkları şekilleri çevrelerine aksettirirler. 

Ülkemiz gençliğinin içerisinde bulunduğu ahval ortadadır. Gençlerimize bulundukları konumu, kendilerine kalan mirası ve gidecekleri rotayı vermek için yarışmamız çok önemlidir. Türkiye geneli 300 bin öğrencimizin katılacağı Siyer-i Nebi Yarışması hedefi doğrultusunda, Peygamberimizin Hayatını gençlerimizin örnek alması son derece mühimdir. Yapacağımız yarışma bir nebze de olsa ülkemizde bulunan Liseli gençlere ulaşmakta önemli bir adımdır.

EFENDİMİZİN İZİNDE BİR GENÇLİK

Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) hepimiz için en güzel örnektir. Bütün yönleriyle ümmetin hayatına örnek olmuştur. İyilikte, yardımda, cömertlikte, infakta, sevgide, mazluma kucak açmada, zalimin zulmüne engel olmakta, yardımda, ailesine ve ev işlerine yardım etmesinde, ticari dürüstlüğünde canlı örnek abidesi olarak karşımızda durmaktadır. 
 
Yarattığı insanı bütün yönleriyle en iyi bilen Rabbimiz, örnek alacağımız modeli yaratmış, eğitimini vermiş "And olsun ki Allaha ve ahirete kavuşmayı uman Allah’ı çokça zikreden kimseler ve sizler için Allah’ın resulü en güzel örnektir.” (Ahzab 21) ayetiyle kulların dünya hayatında rehberini bildirmiştir.
 
Hz. Peygamberimiz, gençlerin elde edeceği sevapları şu hadisi şerifiyle müjdeliyordu: “ Yedi sınıf insan vardır ki Yüce Allah kendi gölgesinden başka hiçbir gölge bulunmayan kıyamet gününde, bunları kendi arşının gölgesinde gölgelendirir. Bunlardan ilki, adil devlet başkanları, ikinci olarak ta Allah’a ibadet ederek temiz bir hayat içinde yetişen gençtir.”
 
Efendimizin İzinde bir gençlik olarak O’nun hayatını, ahlakını, örnek almak için gayret gösteriyoruz. Liseli Gençlerimizin de bu değerden uzak kalmaması ve Peygamberimizi tanıyıp örnek alması için; O’nun yanında mücadele eden Genç Sahabelerin izinden giden bir gençlik arzuluyoruz. Allah’a İbadet eden, temiz bir hayat içinde yetişen bir nesil, bir gençlik yetiştirmek istiyoruz.
Başvurular için : http://www.efendimizinizinde.com